<= PODSTAWY I PROWADZENIE POCIAGU =>NA POCZATEK PRZEDSTAWIĘ 3 GŁÓWNE WAGONY: BOUDOIR ,GENERAL QUARTERS I LOKOMOTYWĘ:


BOUDOIR
JEST TO TWÓJ "WAGON MIESZKALNY". MOŻESZ W NIM ZAPISAĆ GRĘ KLIKAJAC NA KSIAŻKĘ ,ODEBRAĆ WIADOMOŚCI (RURA PO LEWEJ) ,SPRAWDZIĆ INWENTARZ ,KLIKAJAC NA SIEBIE ORAZ POPEŁNIĆ SAMOBÓJSTWO (POWRÓT DO GŁÓWNEGO MENU) ZA POMOCA PISTOLETU NA STOLE : )

GENERAL QUARTERS
TEN WAGON JEST "CENTRUM DOWODZENIA". MOŻESZ TU WYSYŁAĆ I KONTROLOWAĆ SZPIEGÓW ZA POMOCA RADIA PO LEWEJ ,SPOJRZEĆ NA MAPĘ SWIATA ,ODBIERAĆ WIADOMOSCI I WYSYŁAĆ WAGONIKI INSPEKCYJNE.

LOKOMOTYWA
A OTO 3 WAGON GŁÓWNY. ZARZADZASZ W NIM CAŁYM RUCHEM POCIAGU. MOŻESZ TU ZATRZYMAĆ POCIAG ,ZMIENIĆ KIERUNEK JEGO JAZDY ,USTALIĆ PRĘDKOSĆ MAKSYMALNA ,NAPALIĆ W PIECU I CO NAJWAŻNIEJSZE...POBAWIĆ SIĘ GWIZDKIEM : )


JAK WPRAWIĆ LOKOMOTYWĘ W RUCH I DO CZEGO SŁUŻY PANEL KONTROLNY W MASZYNOWNI

Najlepiej zaczać od pytania : "Czym palić w piecu???" Możliwosci sa dwie: lignit (po lewej) ,czyli nisko kaloryczny węgiel brunatny używany w grze jako KASA lub antracyt ,czyli wysoko kaloryczny węgiel kamienny przeznaczony do palenia w peicu.
Klikajac na jednego z palaczy każemy mu sypać. Gdy klikniemy na niego po raz drugi ,zacznie on "Dawać od serca". Kilknięcie nr.3 każe mu przestać. Zgodnie z prawami natury ,cisnienie w boilerze zacznie rosnać dopiero ,gdy temperatura w piecu osiagnie ponad 100 stopni. (termometr po prawej na panelu)
Nie należy jednak przesadzać z cisnieniem. Wskazówka po lewej stronie nie powinna przekroczyć czerwonej kreski ,bo inaczej nasz pociag wyleci w powietrze ,a my przywitamy się ze Sw.Piotrem...
Gałka u góry panelu służy do ustalenia maksymalnej prędkosci. Im większa szybkosć i cięższy pociag ,tym więcej będzie potrzeba węgla ,aby wprawić go w ruch. (Prawo przekazania energii)
Kiedy pociag już ruszy z miejsca ,należy wiedzieć jak nim kierować. Wystarczy przestawiać zwrotnice lewym przyciskiem myszki i w odpowiednich miejscach zawracać pociag ikona na dole. Żeby przyspieszyć czas po prostu klikamy na zegar. Czas zwalniamy w ten sam sposób. Gdy napotkamy zniszczone tory,jezioro lub przepasc - mamy 2 wyjscia: Albo je naprawić ,co wymaga posiadania odpowiednich materiałów i niewolników (O tym w rozdziale OPIS WAGONÓW) ,albo ominać to miejsce ,co często oznacza wiele dodatkowych kilometrów.
Oprócz zwykłych torów mamy równierz tunele. Szybkie (Max 450 km\h) ,ale niebezpieczne. W tunelach często możemy zostać napadnięci przez Molemen-ów (Ludzi podziemia) lub wrogi pociag. Nie należy też zapomnieć o niewidocznych torach ,których nie ma na mapie. Prowadza one do miejsc "questowych" i żeby z nich korzystać trzeba mieć specjalny wagon -Drill.

-POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ-