<= KILKA PORAD JAK SKUTECZNIE WALCZYĆ =>


Walka to najlepsza częsć całej gry. Aby walczyć należy klikać na wagony bojowe. To tyle co do teorii. Przechodzimy do praktyki :)Podstawa skutecznej walki jest krótki ,zwinny pociag. Powinien mieć jak najmniej wagonów (Max 25 ,wliczajac w to wagony główne i tendry)
Taki pociag ma większe pole manewru i łatwiej jest nim uciec przed piechota i mamutami. Dzięki temu walka idzie sprawnie i szybko. Wydaje się równierz ,że krótszy pociag ma mniejsze możliwosci bojowe. Nic bardziej mylnego! Krótki pociag łatwiej jest "upilnować". Im krótszy pociag ,tym mniej wagonów do obrony. I łatwiej powstrzymać "nieproszonych gosci" od buszowania nam po dachach wagonów. W walce nie liczy się wielkosć i rzekoma "siła" w postaci wielu wagonów ,ale szybkosc i zwinnosć. Dzięki tej taktyce ,poniesione straty będa znacznie mniejsze ,lub nawet zerowe. Zręcznosc i zwinnosć to podstawa walki w tej grze.

Oto czemu pociag powinien być krótki. Przed taka iloscia piechoty naprawdę trudno się obronić wielowagonowym "taseimcem". Zanim zdażysz cokolwiek zrobić ,będziesz miał "towarzystwo zaopatrzone w materiały wybuchowe" na dachu.
Trzeba pamiętać ,że przeciwnik działa znacznie szybciej i taka horda żołnierzy może maszerować w nasza stronę z kilku miejsc naraz. Nie ma fizycznej możliwosci walki z takim oddziałem w kilu miejscach naraz.
Jednak pokazny oddział żołnierzy nie jest tak straszny ,jak kilka mamutów. Te "machiny wojenne" poruszaja się o wiele szybciej od ludzi. Potrafia ich transportować i wytrzymuja o wiele większa "dawkę ołowiu".
Najlepiej jest im uciec ,krótkim zwinnym pociagiem : ) zyskujac w ten sposób na czasie. Oczywiscie można też wysłać przeciwko nim swoje mamuty ,ale po co je tracić ? (w razie czego) Oto 3 zaleta krótkiego pociagu.
Kiedy tylko wrogie jednostki pojawia się na naszym pociagu -trzeba je jak najszybciej zlikwidować ,zanim narobia mnóstwo szkód. Bombę postawiona na naszym wagonie można rozbroić po prostu na nia wchodząc żołnierzem. Jesli jednak nie zdażymy na czas ,cały wagon i to co się na nim znajduje wyleci w powietrze.
Dlatego własnie najważniejsze wagony (Lokomotywa ,Boudoir ,HQ i tendry) powinny znajdować się na końcu pociagu ,z dala od pola walki. Przypominam ,że zniszczenie jednego z 3 głównych wagonów od razu oznacza przegrana walkę.

Za to madrym i sprytnym posunięciem będzie umieszczenie na czele pociagu 2 armat ,które zaraz po rozpoczęciu walki zniszcza wrogowi lokomotywę. To go unieruchomi. Dobry wrogi pociag to pociag bez lokomotywy !
Oprócz armat ,na przedzie przydadza się jeszcze baraki i machine gun.


-POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ-