<= OTO CO CIĘ MOŻE SPOTKAĆ PODCZAS GRY =>

ATAK WILKÓW
To spotkanie nie należy do przyjemnych ze względu na poniesione straty. Atak "Hordas" oznacza smierć cennych żołnierzy i niewolników. Najlepiej go unikać lub zaopatrzyć się w kilka wagonów typu "machine gun"

ATAK MOLEMEN-ÓW
Spotkanie z ludzmi podziemia ,czyli molemen też nie należy do przyjemnych. Ich atak oznacza stratę żołnierzy ,niewolników i węgla. Na szczęscie grasują tylko w tunelach i ich blokady można wykryć za pomoca "Line inspection car"

WALKA POCIAGÓW
To najbardziej nieprzyjemne (moim zdaniem) spotkanie. W zależnosci od naszych umiejętnosci i siły bojowej możemy stracić WSZYSTKO ,lub wiele zyskać. Porady dotyczące skutecznej walki zamieszczam w innym rozdziale. Mniej zdolnych pod tym względem uszczęsliwi fakt ,że walkę można wyłaczyć w głównym menu ,przed rozpoczęciem gry. Walczyć za nas będzie komputer. Jednak jego zdolnosci pozostawiaja wiele do życzenia ,a poza tym bez walki "na własna rękę" gra staje się po prostu...nudna.PLEMIĘ NOMANDÓW
To już bardziej ,a nawet najbardziej przyjazne spotkanie. Od owego plemienia można zakupić bardzo rzadki i przynoszacy duży zysk towar -Antyki. Najlepiej wykupić wszystko i sprzedać w miescie. To się opłaca!!!KOPALNIA
W tym miejscu wydobędziemy (W zależnosci od kopalni) dodatkowy lignit lub antracyt.Im większa siła robocza dysponujemy (niewolnicy i mamuty) ,tym więcej wydobędziemy. Kopalnie same pojawiaja się na mapie ,lecz z biegiem czasu traca one "na wartosci" (Wealth Index)
ODPALENIE RAKIETY
Tu możemy się wyżyć na naszych oponentach.Rakiety służa wyłacznie do niszczenia wroga. Widzac nieprzyjazny pociag na mapie i wiedzac ,że jedna jednostka to 70km obliczamy odległosc (Minimum 500km ,ale bez przesady!) ,wybieramy kierunek ,odbezpieczamy pocisk i ...odpalamy rakietę.Odległosć nie musi być wyliczona z dokładnoscią do 1km . Na (celne) oko wystarczy ...POLOWANIE NA MAMUTY
Tu możesz się wzbogacić ,ale nie za darmo : ) .Możesz złapać kilka mamutów ,ale równie dobrze one moga dorwać ciebie ! Wolne wagony (Livestock) i siła bojowa w postaci żołnierzy jest tu niezbędna.

STACJA KOLEJOWA
Tutaj naprawisz uszkodzone wagony (Oczywiscie nie za darmo!) ,wyrzucisz na złom niepotrzebne lub kompletnie zniszczone wagony i poprzestawiasz szyk wagonów w pociagu (Przydatna rzecz). Opłaca się "wywalić" najważniejsze wagony na sam tył i maksymalnie skrócić pociag. To nam bardzo ułatwi walkę ! Więcej szczegółów na ten temat w rozdziale "WALKA"
BUDOWA TORÓW / MOSTÓW
Dzięki garstce niewolników ,mamutów ,wagonów typu "Crane" i oczywiscie zapasom szyn będziesz w stanie naprawić nieprzejezdne dziury ,których omijanie było dotad bardzo czasochłonne. Zasada taka sama jak w kopalni: Im więcej "siły roboczej" ,tym lepsze rezultaty (załoga zużywa znacznie mniej szyn).
-POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ-